عابد

 

 روزی رهگذری بر گذری می گذشت. عبدی دید بس پارسا که به زیبایی عبادت می نمود و آیین بندگی را تمام و کمال ادا می نومد. پس رهگذر گوشه ای بنشست تا عبادت عابد به پیاین رسد. چون عبادتش به پایان رسید سلام کرد ونامش را پرسید.عابد پاسخی نداد. رهگذر دیگر بار پریسد: ای عابد، نامت چیست؟بار دیگر عابد پاسخ نداد. رهگذر این بار با تندی پریسد: ای عابد با تو هستم. نامت چیست و از کجا می آیی؟عابد سر بلند کرد. نظری بر رهگذر انداخت و گفت: نامم را برای چه می خواهی؟ از من مجهولی بپرس تا آن را برایت روشن کنم.سوالی بپرس تا آن را برایت بنمایانم. بدانی یا ندانی نامم چیست چه دردی از تو دوا می کند؟ و بار دیگر عابد به عبادتش ادامه داد.

/ 10 نظر / 4 بازدید
sam

سلام وبلاگ مانیل موزیک به روز شد. منتظر حضور گرمتان هستم. مهرتان پايدار[گل]

سامه

چه عابد بی ادبی [عصبانی]

ندا.ح

والا عابدهایی که ما دیدیم که فقط دنبال اسم و رسماَ احتمالاَ عابد نبوده یا اگه بوده خنگ بوده [نیشخند]

سامه

بی ادبه چون وقتی ازش اسمشو میپرسه میتونست مودبانه تر جواب بده

آوامین

به این میگن عابد واقعی !!!

آوامین

راستی ممنونم از چرخ و فلک سواریتون !!!

لیلا

سلام من اپم دوست داشتی بیا

سحر

زهی دل ، آفرين دل ، مرحبا دل ! زدستش يکدم آسايش ندارم نمی دانم چه بايد کرد با دل ؟ هزاران بار منعش کردم از عشق مگر برگشت از راه خطا دل بچشمانت مرا دل مبتلا کرد فلاکت دل ، مصيبت دل ، بلا دل... از اين دل داد من بستان خدايا ز دستش تا به کی گويم خدا دل درون سينه آهی هم ندارم فقير و عاجز و بی دست و پا دل.... بشد خاک و ز کويت بر نخيزد زهی ثابت قدم دل ، با وفا دل ز عقل و دل دگر از من مپرسيد چو عشق آمد کجا عقل و کجا دل ؟ تو.......ز دل نالی ..دل از تو حيا کن يا تو ساکت باش يا دل............ سلام گلم .. خوبی بسیار لذت بردم ...راستی آبجی آپ کرده [گل]وقت کردی قدم رنجه کن[نیشخند]

paniz

درود . من نمی فهمم مردم چرا تند تند به روز می کنن ولی خبر نمی دن .... در ضمن از این سحر خانوم ها هم که نوشته هاشون رو کپی می کنن و واسه همه میزارن خوشم نمیاد [عینک][عینک][عینک][عینک][عینک][عینک][عینک][عینک] به روز و بهروز باشین بدرود .