حج، حسین، قربانی...

 

ایام حج است و مکه از همیشه شلوغ تر. حاجیان را می بینی هرکدام در پی بجا آوردن اعمال و مناسک حج هستند تا رضایت باری تعالی را کسب نمایند و شایستگی بهشت را پیدا نمایند و چه دیدی شاید همسایه رسول خدا در بهشت نیز شدند!

مناسک به قربانی کردن می رسد. ناگهان کاروانی از مکه خارج می شود. انگار نه انگار حج است و قربانی نکرده نمی توان از مکه خارج شد.

کسی می پرسد:اینان کیستند؟

کسی دیگر پاسخ می دهد: گویا حسین بن علی است که با کاروانش از مکه خارج می شود.

می پرسد: به کجا می روند؟

پاسخ می شنود: از پی دعوت کوفیان می رود. کوفیان برای امارت کوفه دعوتش کرده اند.

باز می گوید: حج ابراهیمی را رها می کند تا دعوت کوفیان را اجابت نماید؟ مگر مسلمان نیست؟ چه میشد چند روزی دیرتر به امارت کوفه میرسید؟ آیا کار دنیا آنقدر مهم شده که عمل واجب خدا را نیمه کاره رها کند؟ خدا... کند حسین را که از دین پیامبر خارج گشته است.

 

 

گفتی و گفتی و صبر نکردی تا ببینی چه میشود، گفتی و گفتی و ندیدی حسین چه حجی در کربلا بجای آورد و چه قربانیانی تقدیم خدا کرد. گفتی و گفتی و حتما خوشحال و شادمان که مناسک حج را درست بجای آورده ای اما ندیدی چه بر سر بزرگ جوانان بهشت آوردند. به خیال خود هفت بار بین صفا و مروه هروله کنان رفتی و برگشتی و گلوی خسته را به آب زمزم توانش بخشیدی و ندیدی حسین و اندک حاجیانش چگونه سعی صفا و مروه را به جا آوردند و سه روز تمام به قطره آبی هم نرسیدند.

گفتی و گفتی و ... نه! دیگر نگو، هیچ نگو... .

/ 14 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسافر

عاشوراهای زیادی در عمرم دیده ام.که دو تایش به سرنوشت سیاسی و اجتماعی مردم مربوط می شود.عاشورای ۵۷ که ۱۲ ساله بودم - رفتیم . من و پدر و برادر و چند تا از همسایه ها. و حتا گفتیم مرگ بر شاه خائن. و حتا با هیجانی نوجوانانه داد زدیم ازهاری گوساله بازم بگو نواره نوار که پا نداره....... حرمت عاشورا حفظ شد و شاه حرمت شکنی نکرد. و ازهاری هم نکرد. دریغ از حتا یک نظامی در خیابان. دریغ از......... عاشورای ۸۸ که ۴۴ ساله ام - رفتم. به تنهایی برای تماشای حوادثی که تاریخ خواهند شد.

جواد فرجی

بیرون گود نشستن و رجز خوندن هم داره همه گیر میشه کاش نمیدیدم آتش زدن خیابان ها و ماشین ها و سطل آشغال ها و در کنارش هلهله کردن ها و شادی و پایکوبی کردن ها کف و سوت زدن ها وای بر منافقینی که خود را انقلابی میدانند اما قلبشان در گرو دو تا رسانه خارجی اجین شده است بی غیرتانی که حتما باید ناموسشان را به دست سرباز امریکایی بدهند تا بفهمند چه بر پشت جریان خیانت موسوی و کروبی پنهان شه است احسان دلم خونه خوووووووووووووووووووووووووون

علی

احسان جون به این جواد جون بگو مشکل من با اون اینه که برای نظامی می میری که تو رو این قدر گناهکار و بی ادب بار آورده. با چشمای خودم دیدم= دروغ( تواز تلویزیون دیدی گفته منافق= می دونه معنای منافق چیه؟ ==== گناه تهمت و افترا بی غیرتا= فحش و بقیه ش رو هم باید ندید بگیرم خب دلش باید خون باشه. برای حکومت کردن چند روزه چه کسایی؟

نیلوفر

سلام . خوبی؟ بعد مدتها اومدم اینجا....:) تبریک میگم ازدواجت رو:)

غلامعلی

سلام تو جبهه ی جنگ نرم هم سنگریم از این رو شما رو لینک کردم لینکم کنید بد نیستا!! avami.blogfa.com

مومو

انقدر دلتون خونه که تفنگ دست گرفتین مردم خونارو بالا بیارن!

مومو

آقای علی خوب شد تازه بقیه اش رو ندید گرفتی [نیشخند]

شهروند درجه۲

سلام. مستند ویدئویی جدید و جامعتری در مورد مرگ ندا آقا سلطان در وبلاگ شهروند درجه 2 پیشنهاد می کنیم این مستند را از دست ندهید. ضمناً مشکل لینک دانلودها در این پست حل شده است.