غلام امام حسین(ع)

خدایا چکار کنم؟ دیگه نمی تونم تحمل کنم. جایی برای تحمل درد و دیدن این وضع نیست. خدایا تا کی باید بشینم ؟ چقدر صبر کنم؟ صبری نمونده، تحمل و طاقتی نمونده. کجایی خدا؟ صدامو میشنوی؟ تویی که بهترینی، تویی که خوبی، تویی که قبولت دارم، کمکم کن. بیش از هر وقت دیگه ای به تو نیاز دارم. ای خدا... .

این ها گوشه ای از درد و دل های جون( به ضم جیم و سکون واو و نون) غلام امام حسین(علیه اسلام) با خدایش بود پس از آنکه امام به او اذن میدان نداد. درجواب امام او را آزاد کرده بود. اما جون که وفاداری را از اولین صاحبش ابوذر آموخته بود راضی نمی شد و حاضر نبود از امام دست کشد. جون در ساخت و تعمیر اسلحه مهارت داشت، به همین خاطر در روز عاشورا مسئول چادر تسلیحات شد.

صبر جون تمام شده بود. نفس هایش سنگینی می کرد. بین ماندن و رفتن، ماندن برای حسین را انتخاب کرده بود. پس از سه روز تشنگی و خستگی اگر چه از توانش کاسته شده بود اما این ها مهم نبودند. دیگر نمی توانست بیش از این ظلم به خاندان پیامبر را تحمل کند. دیگر طاقتی برای شنیدن ضجه های بی حال کودکان تشنه حسین نبود. شمشیر و سپر در دست از چادر خارج شد. لحظه ای به ذهنش رسید مانند برخی از یاران با سلام به حسین ازامام اذن میدان بگیرد، اما نه! او غلا م بود و باید از امام اجازه می گرفت.

به خیمه ی امام رسید. دو دل بود. چه باید می گفت که امام اجازه می داد؟ خدایا امام را چگونه راضی کنم؟ به درون خیمه رفت. نتوانست سر بلند کند. ازا مام اذن میدان خواست. جواب امام با مرتبه قبل تفاوتی نداشت. جون می دانست اگر این بار نتواند اجازه بگیرد دیگر نمی تواند. دل به دریا زد و گفت: یا بن رسول الله! آیا غلامان اجازه ندارن در جنگ شرکت کنند؟ چون سیاهم، چون بدنم بو میده نمی ذارین بجنگم؟

 و حسین جوابی نداشت. به جلو آمد، جون را در آغوش گرفت و دعایش کرد.

 

 چند روز بعد روز دفن شهدا، بویی خوش راهنمای یافتن جسدی سیاه و بی سر شد.

 

السلام علی الارواح التی حلت بفنائک

/ 10 نظر / 10 بازدید
یک دوست

hi my friend its realy nice come to my home pls [گل][گل][گل]

عمو هومن

برایم خیلی جالب بود نمیدانستم برده اجازه جنگیده نداشته اند. ارادت

لادن

گاه علاقه زیاد نسبت به کسی و گاه کینه و دشمنی با فردی، انسانی را به میدان رزم می کشد. گاه می گذاری و می گذری، گاه می گذری تا چیزی به جا بگذاری ! سلام احسان عزیز متشکرم از حضور و کامنتی که برایم گذاشتید. به امید دیدارهای بیشتر، شاد باشید و موفق.

سامه

\I have no idea about thses stuffs[لبخند]

مسعود شجاعی طباطبایی

سلام آقا احسان مطلب زیبایی بود که کلی درس داشت برایم چقدر با احساس بود تیکه آخر مطلبت: "چند روز بعد روز دفن شهدا، بویی خوش راهنمای یافتن جسدی سیاه و بی سر شد."[گل]

نیلوفر

سلام... هی میخوام برات کامنت بذارم ولی اصلا حوصله ی هیچ کاری رو نداشتم، به خصوص بعد از اون مطلب قبلیت احساس کردم باید یه مطلب بلند بالا! یا توی وبلاگ بنویسم یا بهتون ایمیل کنم، حتی ایمیلمم رو هم باز کردم ولی بازم ...بگذریم...حتما یه وقتی که یه ذره دل و دماغ زندگی رو پیدا کردم مینویسم برات:) اما یه سوالی که برام پیش اومد و برام باعث تعجب بود این بود که اگر جون دست آخر اون حرف رو نمیزد، امام به خاطر غلام بودنش همچنان نمیذاشت اون بجنگه با اینکه میدونست اون جقدر علاقه داره؟؟!!

سامه

چه خشنی با من [ناراحت][سوال][تعجب]

یاقوت

من هم میخوام غلام این درگاه باشم و .... نه اول میخوام آزاد باشم و آزاد بیاندیشم بعد این قدرت رو داشته باشم که غلامی ور انتخاب کنم یا حق