طراحی ، کارتون يا کاريکاتور !!!

سلام به همگی بعذد از مدتها!
برنامه ای برای نوشتن نداشتم تا اینکه ...
بعد از مدت ها گفتیم حالی از یکی از دوستان بپرسیم که ... .یکی نیست به ما بگه مرد حسابی مگه مریضی کله ی سحر ساعت 11(قبل از ظهر) زنگ می زنی اون بنده ی خدا رو بیدار میکنی؟ مگه خدا نصف شب رو ازت گرفته؟ که حالا همون بنده ی خدا تو رو بندازه تو رودرواسی که آره باید بنویسی. خلاصه سرتون رو درد نیارم.   این چند وقته واقعا سرم شلوغ بود. از طرفی کار و از طرف دیگه چند وقتیه کلاس طراحی میرم. البته به امید کاریکاتور. چون اول باید درست کشیدن رو یاد گرفت بعد خلاقیت ارائه بدی و کاریکاتور کار کنی.
 
بعد از این مقدمه بد ندیدم کمی هم در مورد کاریکاتور براتون بگم. البته این پیشنهاد همون بنده ی خداییه که بی موقع از خواب خوش در این زمستون بیدارش کردیم.
کاریکاتور به صورت امروزی عمری نزدیک به 2 تا 3 قرن داره.البته اون چیزی که ما بنام کاریکاتور می شناسیم در واقع در دنیا با نام کارتون شناخته میشه. کاریکاتور صرفا  در مورد چهره کاربرد داره.
کاریکاتور یا به عبارتی بهتر کارتون در سال 1906 میلادی و در زمان مشروطیت و با نشریه ی ملا نصرالدین که اون زمان در آذربایجان منتشر میشد به صورت هفته نامه به ایران وارد شد. اتفاقا در دنیا کارتونیست های شناخته شده ای داریم مثل کامبیز درمبخش، اردشیر محصص، مسعود ضیایی، بهرام عظیمی، جواد علیزاده و ... . در پایان دو سایت کاریکاتوری به شما معرفی می کنم.
/ 4 نظر / 6 بازدید
خياط

باید از اون بنده خدایی که از خواب خوش بیدارش کردین تشکر کنیم که شما باز نوشتید...

ياقوت

طراحی ، کارتون يا کاريکاتور !!!

پانيذ

درود ......... فونتتون کمی کم رنگ نیست؟