کتاب ساده

 

 

بعد از ظهر قبل از رفتن به خونه بی هوا رفتم کتابفروشی. به سرم زد کتابی بخرم، اما نه از کتابایی که تو ذهنم علامتدارشون کردم تا هر وقت پولم رسید بخرم. یه کتاب بی نام و نشون. داستان یا رمان فرقی نمی کنه. یه کتاب ساده. نویسنده اش هم معروف نباشه. احساس کردم خوبه یه مرتبه همچین کتابی بخرم. همچین کتابی جاش تو کتابخونه ام خالیه. خرید کتابی که معروف نباشه و هیچ تعریفی نشنیده باشی ممکنه پول هدر دادن باشه. اصلا ممکنه تو همین چاپ بمونه و شاید جزو تک و توک احمقایی باشی که دست به خرید این کتاب بزنه. دو دلم بخرم یا نه. با این حال دوست دارم حال و هواش رو با تمام وجودم حس کنم. کتابایی که کسی محل نمی ذاره و خاک می خورن و با دیدنشون حس غریبی تمام وجودت رو در بر می گیره. ممکنه به چشم نیان اما خودت دیدی دیگه چقدر چیزایی که به چشم نمیان میتونن مهم باشن. شیرینه. خیلی.

 

 

 

پ.ن: خریدم. آشغال بود. پولم رو می ریختم تو صدقات ثوابش بیشتر بود. داستان نبود مشق نویسندگی بود. تو هر فصل جای یکی حرف میزد. یه بار خودش، یه بار خانباجی، یه بار گربه، یه بارم جای عمه من.

/ 4 نظر / 5 بازدید
رشید داودی

در قافله ی عشق اسیران بلائیم آزرده ترین عاشق دلسوخته مائیم تا منزل مقصود اگر عمر گذارد هر شب به تضرع پی صد گونه دعائیم

مرتضی خسروی

می دونی احسان جان یک مساله ای که برای من وجود داره این که همیشه از سمت اشیا دعوت می شم که داشته باشم شون.نه اینکه خودم رو متمایل می کنم به سمت چنین چیزی...شاید بابت همین بوده که کتاب به دل ات نچسبیده...شاید هم بالعکس...روزی همین کتاب تلنگری بشه برای شروع یک داستان خوب از سمت شما...شاید گوشه ای ش اعجازی ر خودش داشته که روزی عیان بشه...شور نیمه پر لیوان رو در آوردم نه؟:")

سامه

سلام من آپم [لبخند] اگه از 5 تا 3 تاشو نشون میده حتما پیام خصوصی داری [چشمک]