من و باتلاق

روزی از کنار یه باتلاق رد می شدم. بی هوا و بی هدف.ناگهان صدایی توجهم رو جلب کرد. برگشتم. دیدم یکی توی باتلاق داره دست و پا می زنه. به طرفش رفتم. مث چی دست و پا می زد. همه جا سکوت بود و تنها صدا صدای انسانی بودکه فکر می کرد با دست و پا زدن و طلب کمک بار دیگه می تونه به زندگی برگرده! و مگر جز این راهی بود؟

من رو که دید انگار دوباره بهش زندگی داده باشن. کمک خواست. اینبار با شور بیشتری. قیافه اش خود گچ بود! چه جوری رفته بود اونجا نمی دونم.  از اینکه می دیدم از من کمک می خواد احساس غرور می کردم. نه! احساسی نداشتم. نگاش می کردم و دست و پا زدنش رو می دیدم. می ترسید. خیلی می ترسید. حالا فقط من رو صدا می کرد. مرتب پایین و پایین تر می رفت و این ترسش رو بیشتر می کرد. برای اولین بار تو زندگیم دیدم ترس مراتب زیادی داره. دست و پاش رو مرتب تکون می داد. فکر می کرد بجایی گیر می کنه غافل از اینکه ... . ولی خوب راه دیگه ای نداشت. به دور و برم نگاه کردم. چوب زیاد بود. خواستم... اما نه! نجات یک انسان از باتلاق رو زیاد دیده بودم ولی غرق شدنش رو ... .ایستادم و نگاش کردم. سرد و خشک. باز هم داد می زد و کمک می طلبید. هنوز به من امید داشت. آب تقریبا تا گلوش رسیده بود. تعجب می کردم از انسان که این همه توان و انرژی داره!

بالاخره  زبون باز کردم و گفتم: عزیزم اگر این جور دست و پا بزنی انرژیت زود تموم میشه. تو هم زود تر می میری. داد نزن تا کمی بیشتر زنده بمونی! بیچاره باورش نمی شد من این حرفا رو می زنم.خنده دار اینکه از این به بعد فکر می کرد نه باتلاق که من باعث و بانی مرگش هستم. چه فکر ابلهانه ای.شروع کرد به من فحش دادن. فکر کنم از اول زندگیش تا اون موقع هر چی فحش یاد گرفته بود به من حواله کرد. خنده داره نه؟!

حالا که پایین تر رفته بود سعی می کرد دهنش رو بالای آب نگه داره تا بتونه حداقل نفس بکشه.کم کم آب باتلاق هم تو دهنش رفت و چیزی جز چند تا حباب هوا ازش روی آب باقی نموند. و لحظاتی بعد شنای قورباغه ای از کنار حبابای ترکیده   the end  ماجرا بود. و باتلاق یه بار دیگه آرامشش رو بدست آورد.

راستی اون غریق کی بود؟ خودم!

اونیکه کمک نکرد کی بود؟ باز هم خودم!

نوشته : ehsan در ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۸


نویسنده وبلاگ

ehsan

تماس با نویسنده
ehsan

آرشیو وبلاگ

صفحه نخست
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
فروردین ۸٩
بهمن ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
امرداد ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
تیر ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤

لینکستان

وب سایت رسمی دکتر علی شریعتی
تلخ و شیرین مثل بادام
شيرين تر از عسل
قنوت قافیه ها
بر بال اندیشه
احمد شاملو
پرواز تا ...!
کاریکاتور1
کاریکاتور2
صاحبدل
هستی
مبین
مصباح
!72
کاریز
تبسم
لثارات
ياقوت
نوشينه
بزم خدا
ابر سپید
وصیت نامه
نخل بی سر
فروغ فرخزاد
عباس معروفی
بنیاد گلشیری
ناگفته های من و تو
کــــوچــــــه نــــــــــــادری
لینک امروز
ليست وبلاگ ها
لینکوگراف
جامعه مجازی
طراحی وب

لوگوی دوستان

وبلاگ فارسی
وبلاگ فارسی
  RSS 2.0